TES: Online

Slavná série The Elder Scrolls dostala od Bethesdy a Zenimaxu dne 4.4.2014 nový přírůstek v podobě MMORPG pro PC. Později vyšly i konzolové verze, které fungují na oddělených serverech.

DŮLEŽITÉ ODKAZY
Oficiální web:
 elderscrollsonline.com
Facebook: facebook.com/ElderScrollsOnlineEurope
Twitter: twitter.com/TESOnline
CZ/SK fan page: elderscrolls-online.tiscali.cz
CZ/SK fórum: elderscrolls-online.tiscali.cz/forums
Módní pomocník: eso-fashion.com
Herní wiki: Fextralife.com
Nejlepší zahraniční fan page s novinkami: esoacademy.com
Stránka s buildy: tamrielfoundry.com

Děj se odehrává zhruba 1000 let před událostmi ze Skyrimu. Ačkoliv určité oblasti, které jsou součástí Skyrimu, se ve hře nachází a můžete navštívit, vypadají podstatně jinak. Přeci jenom tisíc let s terénem udělá své a pohyby tektonických desek prostě nezastavíte. V té době Skyrim jako takový ještě neexistoval, proto ho na mapě Tamrielu nehledejte.

Hraji za Daggerfall Covernant a jsem ve vedení CZ/SK guildy Night Brotherhood, inspirované Temným bratrstvem. Moje ID ve hře je @Annie-CZE

Screenshot_20160208_222608

Moje články:

Můj build v TES: Online – únor 2016, základní rady, tipy, triky pro hráče Sorcerera

Trend: Bossové ve Wrothgaru – XP farma? – článek pro Fan page na Tiscali webu

Bydlení a výroba nábytku v ESO – první informace a video

Co by měl vědět každý nováček:

– hodně věcí najdete tady: Fórum: NÁVOD K HRE – ESO a nováčik

– měsíční poplatky jsou dobrovolné, nemusíte je platit. Stačí hru koupit a hrát. Ovšem platícím hráčům se po dobu trvání subscr. odemknou všechny DLC, mají o 10% více XP a Goldů. Navíc za měsíční subscription (platbu) dostanete + 1500 Crownů na nákup kosmetických věcí, mountů, bezvýznamných petů, případně si za to koupíte konkrétní DLC na dobu, kdy už pak subscription platit nechcete.

– V PvP proti sobě bojují tři aliance, probíhá zabírání hradů, obléhání, střelba z katapultů, přepadovky atp. Do PvP lze jít od levelu 10 a kompenzace je zde vytvořena tak, že tito hráči dostávají boost HP, staminy i magicky.

– 1v1 duely ve hře jsou, můžete kohokoliv vyzvat k souboji

– mezi aliancemi nelze přepínat, jakmile si vytvoříte někde postavu, tak tam bude

– lokace jsou otevřené, přizpůsobují se vašemu levelu a můžete procházet celým Tamrielem, kromě DLC zón, které vyžadují vlastnictví konkrétních DLC nebo ESO+ membership

– levely končí číslem 50 a následují champion pointy, díky nimž můžete zlepšovat vaše schopnosti (větší dmg, regen, resistanci aj.)

– výběr classy můžete kombinovat nezávisle s výběrem zbraní, takže občas sorcereři běhají s dýkami, nightbladi se staffkama atp. V tomto ohledu máte naprostou svobodu a nesčetné množství kombinací. Lze si najít to, co vám vyhovuje

– healer může být každý, kdo hraje s resto staffkou, ale jen templář je plnohodnotný heal/support a když jde do tuhého, lidi chtějí healera jen templáře, protože stamina buildům může dávat support staminy a to má spell z classy, nikoliv ze staffky, kterou může mít kdokoliv

– bydlení ve hře zatím není, ale je plánované – vyjde v únoru 2017 (článek zde)

– armory lze vyrábět v mnoha různých stylech, takže můžete mít unikátní vzhled. Navíc za achievementy a za plnění questů získáváte barvy – kdykoliv si můžete obarvit armor a štít.

– crafting můžete rozjet naplno a dělat všechny profese. Ze začátku sice na to nebudete mít skill pointy, ale pokud budete plnit questy poctivě a sbírat sky shardy (3 sky shardy = 1 skill point), tak na max levelu už pomalu nebudete vědět, co s nimi.

– questy jsou zajímavé, různorodé a mnohdy obsahují i puzzle hádanky, rébusy a pasti

– je možnost krást a prodávat na speciálních místech kradené věci, čímž si docela i vyděláte. Samozřejmě jde i vraždit NPCčka ve městech.

– koně vyvoláváte a přivoláváte tlačítkem, není to jako ve Skyrimu, kdy seskočíte a on stojí na tom místě, kde jste z něj slezli. Koně koupíte za 10 000 Goldů nebo v Crown Store za skutečné peníze. Jde ovšem jen o vzhled a ten placený mount není v ničem lepší. Koně vylepšujete na každé postavě zvlášť tak, že dojdete do stáje a každých 20h si zlepšíte jednu ze tří možností – nosnost, výdrž, rychlost. Každou z těchto oblastí lze vylepšit až na číslo 60, tudíž koně postupně vylepšujete zhruba 180 dní a také mu tím aktivujete postupně vzhledy (armor, batohy, výstroj) a pokud se vám to nelíbí, tak si to v nastavení skryjete, aby se to neukazovalo. Vylepšení si lze koupit i za reálné peníze v Crown Store.

– dungeony jsou buď pro všechny nebo uzavřené jen pro 4 hráče (těžší), případně tu jsou trialy pro 12 lidí (nejtěžší). Pak jsou zde Dragonstar arény pro 4 hráče, kde máte PvE souboje systémem deseti kol s pěti cykly vln mobek

– ekonomika je stabilní a vyvážená

– můžete být až v 5ti guildách současně

– je tu systém vystavení předmětu za konkrétní cenu a když se to prodá, přijdou vám peníze mailem, případně za 30 dní se vám item vrátí. Toto se guildě odemkne, pokud má 50 členů. Prodávat ale můžete jen lidem v guildě. Pro získání NPC obchodníka ve světě, který prodává věci vaší guildy a nosí váš tabart, je potřeba jako guilda vyhrát aukci u konkrétního NPC, kdy nezvratně přihazujete, a pokud vyhrajte, máte jeho služby na celý týden. Nejlehčí je tohle neřešit a přidat se do nějaké zahraniční trade guildy, kde to budou řešit a stresovat se s tím oni a vy jen v klidu prodávat. Tyto guildy ale mají přísné podmínky a pokud budete 3 dny offline nebo bude prodávat málo, vyhodí vás.

Be First to Comment

Napsat komentář